Časté dotazy a odpovědi

Co je Checky?
Checky je exkluzivní aplikace s online rozhraním pro komplexní analýzu návštěvníků webových stránek, využívající moderní webové technologie, díky kterým poskytuje řadu bezkonkurečních funkcí pro pravidelné analýzy. Checky je velmi užitečným pomocníkem například při uživatelském či A/B testování.

Aplikace je určena pro majitele www stránek a e-shopů, který chce zvyšovat návštěvnost svého webu a zisky, které mu jeho web přináší. Díky Checky dokážete zjistit, jak se návštěvníci na stránce chovají a na základě toho pak stránky upravit tak, aby maximálně vyhovovaly samotným uživatelům.

Jak aplikace Checky funguje?
Aplikace dokáže zaznamenat kompletní chování návštěvníka webové stránky – pohyb myši, kliknutí tlačítka myši a stisknutí klávesy klávesnice. Tyto úkony uloží a následně vám je zpětně přehraje v online rozhraní.

Na základě zalostí chování návštěvníků stránky získáte cenné informace, díky kterým můžete následně velmi efektivně upravit webové stránky tak, aby maximálně odpovídaly potřebám návštěvníků.

Kolik aplikace stojí a jak ji lze objednat?
Aplikaci lze objednat na 3 nebo 12 měsíců. K vytvoření objednávky stačí vyplnit objednávkový formulář dostupný na adrese www.checky.cz/start/, kde také naleznete aktuální ceník předplatného aplikace.

Co potřebuji k tomu, abych mohl Checky používat na svém webu?
Vůbec nic. Stačí vyplnit objednávkový formulář, vložit vygenerovaný kód do stránek a začít vylepšovat vaše webové stránky.

K čemu slouží vygenerovaný kód a kam jej mám umístit?

  1. Po vyplnění objednávkového formuláře nebo formuláře pro zkušební verzi obdržíte e-mailem automaticky generovaný unikátní kód. Díky tomuto kódu dokáže aplikace sledovat vaše stránky a poskytovat veškeré funkce v online rozhraní.
  2. Celý kód zkopírujte a vložte do vašich stránek těsně před html znak < /body >. Kód je potřeba vložit do všech podstránek, které chcete sledovat.
  3. Pokud si s vložením kódu do stránek nevíte rady, kontaktujte správce vašich webových stránek, který si určitě bude vědět rady.

Vložil jsem kód do stránky, jak si nyní zobrazím online rozhraní?
Pro zobrazení online rozhraní stačí na vaší klávesnici napsat slovo „checky“ (bez uvozovek). Následně se vám zobrazí přihlašovací formulář, do kterého vepište vaše heslo do aplikace (heslo jste vyplňovali v objednávkovém formuláři).

Nemohu se přihlásit do online rozhraní aplikace.

  1. Zkontrolujte, prosím, správnost zadávaného hesla – zda-li nemáte např. zapnutý caps lock, prohozenou klávesnici CZ/EN či vypnutou numerickou část klávesnice.
  2. Zkontrolujte, prosím, zda-li je váš vygenerovaný unikátní kód opravdu vložen do stránek a na správné místo, tedy těsně před značku < /body >.
  3. Před vyťukáním slova „checky“ (bez uvozovek) pro zobrazení přihlašovacího dialogu vyčkejte, než se vaše stránka kompletně načte, teprve poté je možné přihlašovací dialog zobrazit.

Zapomněl/a jsem heslo do online rozhraní aplikace. Co mám dělat?
Napište nám na support@checky.cz, pracovníci technické podpory vám vygenerují nové heslo. Požadavek na změnu zapomenutého hesla musí být kvůli bezpečnosti zasílán z e-maliu, který byl uveden v objednávkovém formuláři.

Jak často jsou aktualizována data v online rozhraní?
Neustále. Jakmile je na stránce zaznamenán návštěvník, je jeho chování okamžitě uloženo a vy si jej můžete ihned zobrazit v online rozhraní aplikace.

Jak dlouho jsou data o chování návštěvníků stránek uchovávána?
Uložená data jsou na našich serverech uložena minimálně 12 měsíců. Nicméně v současné době data nejsou mazána vůbec a lze je tedy zpětně zobrazit až do data vložení měřícího kódu na vaši stránku.

Jakými prohlížeči je aplikace podporována?
Aplikace je podporována všemi dnes běžně dostupnými prohlížeči, tj. Chrome, Firefox, IE7+, Opera a Safari. Online rozhraní aplikace lze v aktuální verzi spustit v prohlížečích Chrome, Firefox, Internet Explorer (verze 9 nebo vyšší), Opera a Safari.

Je možné sledovat zabezpečené webové stránky pod protokolem HTTPS?
Aktuální verze aplikace HTTPS weby nepodporuje. Podpora zabezpečených webů bude přidána v následující verzi.

Je možné sledovat tzv. fluidní stránky (webové stránky s dynamickou šířkou)?
Ano, aplikace dokáže sledovat fluidní webové stránky. U každého záznamu máte k dispozici i rozlišení monitoru uživatele, který web navštívil.

Je možné sledovat webové stránky vytvořené ve flashi?
Bohužel, webové stránky tvořené technologií flash není možné sledovat.

Mám problém nebo otázku, na kterou jsem zde nenalezl/a odpověď. Co mám dělat?
Neváhejte a napište nám na support@checky.cz.

vyzkoušet Checky zdarma nebo ihned Checky objednat
  • Teplotní mapy (heatmapy)
  • Eye tracking
  • Filtry, grafy, statistiky, exporty
  • Online rozhraní přímo na stránce
Aplikace Checky nám pomáhá zjišťovat kde a čím návštěvníci tráví nejvíce času, např. kam (ne)klikají. Vychytání všech detailů webu nám každoročně zvyšuje zisky.