O aplikaci Checky

Online rozhraní aplikace

Po přihlášení do Checky se vám zobrazí uživatelský panel online rozhraní přes který celou aplikaci ovládáte.


Kliknutím na tlačítko MINIMALIZACE v pravém horním rohu, ihned pod tlačítkem ODHLÁŠENÍ, minimalizujete panel do kompaktních rozměrů.
Klikem myši na logo aplikace a táhnutím můžete panel přesouvat po obrazovce.

Změna časového období

V horní liště panelu je umístěn kalendář pro možnost výběru délky období zobrazovaných dat. K dispozici máte několik přednastavených období – DEN, TÝDEN, 2 TÝDNY, MĚSÍC, 3 MĚSÍCE, 6 MĚSÍCŮ a ROK.
Pod přednastavenými obdobími je k dispozici kalendář, ve kterém jednoduše naklikáte počáteční a koncové datum.
Na kartě PŘEHLED se poté vykreslí nový graf reflektující data z nově vybraného období.

Období můžete změnit také kliknutím na jeden z bodů přímo na grafu – záložka PŘEHLED. Po najetí myší nad konkrétní bod se vám zobrazí období, které tento bod reprezentuje.

Zobrazení uložených dat

Uložená data jsou ihned po přihlášení do aplikace vykreslena na obrazovce pod panelem online rozhraní. Zobrazení dat můžete ovlivnit kliknutím na tlačítka v horní části panelu, kde se nachází možnosti:

  • zobrazit/skrýt pohyb kurzoru myši
  • zobrazit/skrýt kliknutí tlačítkem myši
  • zobrazit/skrýt stisknuté klávesy klávesnice
  • zobrazit/skrýt teplotní mapy – heatmapy – kliků myši

Změna volby se projeví ihned zobrazením/skrytím zvoleného typu dat.

Pokud najedete kurzorem myši nad konkrétní záznam na obrazovce, celý záznam se zvýrazní, vč. kliků myši a stiknutých kláves. U kuzoru myši se vám také zobrazí detailní informace o tomto záznamu.

Přehrávač záznamů

Kliknutím na konkrétní záznam na obrazovce se spustí režim PŘEHRÁVAČE – zvýrazní se tl. PLAY. Po kliknutí na tl. PLAY se začne přehrávat pohyb kurzoru myši přesně tak, jak byl prováděn návštěvníkem vaší stránky. Pro ovládání přehrávače využijte tři tlačítka – STOP, PLAY, PAUSE – umístěné v pravé horní části panelu.

Graf návštěvnosti

Kliknutím na tlačítko PŘEHLED v se zobrazí graf návštěvnosti. Najetím kurzorem myši nad konkrétní bod grafu se zobrazí období, které daný bod reprezentuje a také počet unikátních návštěvníků a počet zobrazení stránky za toto období.

Filtrování příchozích stránek

Aplikace vám dává možnost filtrovat příchozí stránky vašich návštěvníků, tzv. refererů. Díky tomtuto filtru, lze tedy jednoduše vybrat např. pouze návštěvníky, kteří na vaši stránku přišli z vyhledávače Google.

Filtrování IP adres

Pro aktuálně zvolené časové období vám aplikace nabídne všechny IP adresy návštěvníků. U každé IP adresy je uveden počet návštěv za zvolené období, rozlišení a typ prohlížeče a operační systém. Vybráním jedné IP adresy z tohoto seznamu se vyfiltrují pouze záznamy této IP adresy. Filtr se aplikuje i na dostupné statistiky, které aplikace nabízí.

Statistiky

V panelu online rozhraní aplikace máte k dispozici také tabulku se statistickými údaji o vaší stránce. Tabulka obsahuje statistické údaje pro zvolené časové období, případně pro filtrovanou IP adresu a zároveň pro celkové období, po které je aplikace na stránce používána, tj. od vložení měřícího kódu.

Blokování IP adres

Pro přesnější výsledky, máte v panelu online rozhaní možnost zablokovat konkrétní IP adresy. Kliknutím na tlačítko BLOKACE IP se vám zobrazí políčko, do kterého můžete vepsat tvar IP adresy, kterou nechcete aplikací sledovat. Počet blokovaných IP adres není omezen. Blokované IP adresy budou aplikací ignorovány a nebudou ukládány mezi ostatní záznamy.
NÁŠ TIP : Mezi blokované IP adresy doporučujeme zařadit vaší IP adresu a také IP adresy vašich spolupracovníků nebo lidí, kteří vaše webové stránky pravidelně navštěvují, ale nejsou jejími typickými návštěvníky.

Nastavení zobrazení záznamů

V rámci svého účtu si můžete upravit nastavení zobrazení záznamů kliknutím na tlačítko NASTAVENÍ. Nastavit lze průhlednost, velikost, šířka, průměr a také barva záznamů.

V této sekci také můžete měnit své heslo pro přihlášení do panelu online rozhraní aplikace. Je nutné zadat své současné heslo a poté dvakrát nové. Nové heslo začne být aktivní od dalšího přihlášení.

V nastavení můžete také měnit volbu ZAROVNÁNÍ STRÁNKY, která určuje, jak je vaše stránka zarovnána vzhledem k oknu prohlížeče – VLEVO či NA STŘED. Tuto volbu jste nastavovali již při registraci a doporučjeme ji neměnit – v případě nesprávného nastavení této volby, nebude aplikace poskytovat relevantní výsledky.

Nápověda

U většiny prvků online panelu je k dispozici také interaktivní nápověda, která se zobrazí jakmile najedete kurzorem myši nad konkrétní prvek.
Zobrazování nápovědy lze vypnout na kartě NASTAVENÍ.

vyzkoušet Checky zdarma nebo ihned Checky objednat
  • Teplotní mapy (heatmapy)
  • Eye tracking
  • Filtry, grafy, statistiky, exporty
  • Online rozhraní přímo na stránce
Aplikace Checky nám pomáhá zjišťovat kde a čím návštěvníci tráví nejvíce času, např. kam (ne)klikají. Vychytání všech detailů webu nám každoročně zvyšuje zisky.